VALİ CEYLAN ŞEHİT AİLESİNE ÖVÜNÇ MADALYASI VERDİ.

 Hakkari'de 7 yıl önce şehit olan askerin ailesine övünç madalyası verildi. Aktütün Hakkari bölgesinde 7 yıl önce şehit olan Piyade Er Habib Özkaya'nın ailesine devlet övünç madalyası verildi.     
    Nevşehir Valisi Mehmet CEYLAN, valilik toplantı salonunda düzenlenen törende, devlet övünç madalyasını şehit er ÖZKAYA'nın anne ve babasına verdi. CEYLAN, burada yaptığı konuşmada, şehir er ÖZKAYA'nın Türkiye Cumhuriyeti'nin bekası, ülke ve milletin bölünmez bütünlüğü için üstün fedakarlık ve başarı dolu çalışmalarıyla Türkiye Cumhuriyeti ve Türk Milleti adına haklı gurur kaynağı olduğunu söyledi. 
    Vatan sevgisi ile fedakarlığın sembolü olan kahraman gazi ve şehit yakınlarının her zaman yanında olduklarını aktaran Ceylan, "Onlara sahip çıkmak, hak ettikleri uygun yaşam koşullarını sağlamak, devletimizin öncelikli ve en önemli görevlerindendir" dedi. 
    Türk milletinin tarih boyunca, vatanı, milleti ve inançları için yeri geldiğinde canını vermekte tereddüt etmediğini vurgulayan CEYLAN, şunları kaydetti: "Aziz şehitlerimizin geride bıraktıkları emanetleri olan anne ve babaları, eş ve çocukları ile bu kutsal görev sırasında yaralanıp gazi olan vatandaşlarımıza sahip çıkılması, yaşam şartlarının iyileştirilmesi ve ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla özellikle son yıllarda devletimiz tarafından önemli yasal düzenlemeler yapılmıştır. 
    Bu kapsamda 2011 yılında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı bünyesinde Şehit Yakınları ve Gaziler Dairesi Başkanlığı kurulmuş, istihdam hakları, maaşlar ve diğer destekler noktasında şehit yakını ve gazilerimizi çok yakından ilgilendiren düzenlemeler kanunlaştırılmıştır. Bunlar bizleri gerçekten çok mutlu etmektedir." Konuşmanın ardından CEYLAN, şehit er'in annesi Hatice ile babası Mehmet ÖZKAYA'ya devlet övünç madalyasını verdi.